Atrakcje Krakowa

Ciekawe miejsca i wyjątkowe atrakcje Krakowa.

Mury miejskie i Planty – okalają dziś obszar Starego Miasta. W miejscu średniowiecznych fortyfikacji postanowiono urządzić eleganckie ogrody publiczne, osuszono teren, wytyczeno alejki, a później obsadzeno je drzewami i innymi roślinami. W efekcie powstał wspaniały park miejski, o obwodzie wynoszącym ok. 4 km długości i powierzchni ponad 20 ha. Jest to ulubione miejsce spacerów Krakowian i turystów przyjeżdżających do miasta.

Kopiec Kościuszki

Kopiec Kościuszki Kopiec Kościuszki został wzniesiony ku czci Tadeusza Kościuszki i jest jednym z czterech krakowskich kopców. Z osiedla willowego Salwator prowadzi do niego piękna Aleja Waszyngtona.

Błonia i Zakrzówek

Błonia i Zakrzówek Błonia i Zakrzówek to dwa ciekawe terany w Krakowie. Oddalone od rynku o zaledwie kilometr Błonia są jednym z najlepszych w mieście obszarów do uprawiania sportu i ulubioną trasą pieszo – rowerowa Krakowian. Zakrzówek to obszar położony pomiędzy ulicami Kapelanka i Tyniecką, pośrodku którego znajduje się malowniczy zbiornik wodny.

Fabryka Schindlera

Fabryka Schindlera Fabryka Schindlera znana atrakcja turystycznych Krakowa, dzięki słynnemu filmowi Stevena Spielberga „Lista Schindlera” z 1993 roku. Fabrykę znajdowała się w krakowskiej dzielnicy Podgórze i została założona w 1937 r. przez trzech żydowskich przedsiębiorców. Dziś znajdują się tutaj Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i Muzeum Sztuki Współczesnej.

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Muzeum Lotnictwa Polskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego zajmuje budynek ekspozycyjny o powierzchni 4 tys. m2, jest to największe tego typu muzeum w Polsce. Muzeum Lotnictwa Polskiego wystawia ogromną kolekcję samolotów i obiektów związanych z historią lotnictwa. W ciągu roku organizowane są tu pokazy filmowe i imprezy, szczególnie polecamy Małopolski Piknik Lotniczy.

Krakowska Żegluga Pasażerska

Krakowska Żegluga Pasażerska Krakowska Żegluga Pasażerska – zapraszamy na rejsy statkami wycieczkowymi NIMFA i ORKA po Wiśle na trasach: Wawel – po Krakowie – Wawel oraz Kraków  – Tyniec – Kraków.
Rejsy po Wiśle codziennie od maja do końca października.
 
 
 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.4/5 (65 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +25 (from 45 votes)
Atrakcje Krakowa, 4.4 out of 5 based on 65 ratings

3 thoughts on “Atrakcje Krakowa

Dodaj opinię o tym miejscu