Konkurs „Magiczne Krzysztofory” w Muzeum Krakowa


Muzeum Krakowa zaprasza mieszkańców do odwiedzenia pałacu Krzysztofory oraz wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie „Magiczne Krzysztofory”. Uczestnicy będą mieli okazję poznawać historię Krakowa poprzez wystawę „Kraków od początku, bez końca”. Konkursem mogą się bawić osoby pełnoletnie, czekają na nie atrakcyjne nagrody w postaci zestawów upominkowych.

W pałacu Krzysztofory można zwiedzać bogatą ekspozycję, w której znajdują się liczne krakowskie symbole, dzieła znanych artystów oraz eksponaty ilustrujące historię i różnorodność kulturową miasta. Wystawa, której kuratorem jest Kamil Stasiak, ma na celu zainteresowanie odwiedzających wielowarstwową narracją o Krakowie. Na każdym kroku można dostrzec odniesienia do legend, obrzędów oraz tradycji rzemieślniczych, co tworzy niepowtarzalny klimat tego historycznego miejsca.

W ramach akcji „Magiczne Krzysztofory” organizowane będą konkursy w najbliższe weekendy, w czasie których uczestnicy muszą odnaleźć specjalny eksponat. Wskazówki dotyczące zadania będą udostępniane na oficjalnym profilu miasta. Aby wziąć udział, wystarczy zrobić zdjęcie z wybranym eksponatem i przesłać je do organizatorów. Każdy weekend to nowe wyzwanie, a każdy uczestnik może powalczyć o nagrody tylko raz. W działaniach uczestniczących w konkursie wszyscy będą mogli odkryć na nowo niezwykłość Krakowa oraz tęsknotę za bliskim kontaktem z kulturą lokalną.

Organizatorzy podkreślają, że celem konkursu jest zachęcenie do wspólnej zabawy oraz eksploracji stałej oferty instytucji kultury. Właśnie dzięki takim inicjatywom można zgłębiać bogatą historię i kulturę miasta. Muzeum Krakowa wzbudza ciekawość i skłania do refleksji nad wielowiekowym dziedzictwem tego miejsca, co sprawia, że każdy spacer po wystawie może być nie tylko przyjemnością, ale także fascynującą podróżą przez historię. Zachęca się mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w konkurencji i do odkrywania magii Krakowa na nowo.

Źródło: Urząd Miasta Kraków


Oceń: Konkurs „Magiczne Krzysztofory” w Muzeum Krakowa

Średnia ocena:4.55 Liczba ocen:25


Zobacz Także